Korzyści


czyli plusy współpracy z biurem rachunkowym

Na pewno zastanawiasz się czy tak na prawdę potrzebujesz księgowej, aby Twoja firma dobrze działała. Nie jest to oczywiście warunek niezbędny, ale przy korzystaniu z wiedzy profesjonalnego księgowego będzie to na pewno łatwiejsze. Profesjonalne biuro rachunkowe oferuje kompleksową obsługę księgowo-kadrową w rozsądnej cenie.

 

Pokrótce przestawimy Ci 4 argumenty dlaczego to właśnie skorzystanie z usług księgowo-kadrowych (tzw.outsourcing księgowy) jest korzystne. Plusów takiej współpracy jest znacznie więcej, a tutaj przedstawiliśmy tylko najważniejsze zagadnienia.

 

Klikając na interesujące cię zagadnienie możesz przenieść się do odpowiedniego miejsca w tekście

Plusy księgowości w biurze rachunkowym Bezpieczeństow twojej firmy Oszczędność czasu Oszczędność pieniędzy Wygoda

Bezpieczeństwo w Twojej Firmie

1. Bezpieczeństwo twojej firmy

 • Profesjonale biura rachunkowe (takie jak nasze) posiadają Certyfikat Ministera Finansów, potwierdzający wiedzę i umiejętności w zakresie księgowości i rachunkowości. Certyfikat stanowi swoistą gwarancję, że Twoje rozliczenia podatkowe będą prowadzone w sposób prawidłowy.
 • Biuro rachunkowe ma możliwość reprezentowania klientów przed Urzędem Skarbowym i ZUS – pamiętaj, że jako profesjonaliści mamy potrzebną wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam skutecznie bronić Twoich interesów.
 • Posiadamy aktualną wiedzę na temat przepisów prawa podatkowego, przepisów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także śledzimy prasę fachową, w której publikowane są obowiązujące regulacje i ich interpretacje.
 • Biuro rachunkowe świadczące usługowe prowadzenie ksiąg podatkowych posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) od szkód wyrządzonych w następstwie wykonywania tych usług (np. błędów podatkowych) – jest ono zgodnie z ustawą obowiązkowe (Dz. U. nr 234, poz. 1576).
 • W efekcie możesz spać spokojnie i nie martwić się poprawnością i rzetelności księgowości Twojej firmy!

2. Oszczędność czasu

 • Pomyśl ile czasu poświęcasz lub musiałbyś poświęcić na comiesięczne wypełnianie dokumentów, prowadzenie ksiąg podatkowych, wypełnianie deklaracji.
 • Nie możesz również zapomnieć, że jeśli chciałbyś prowadzić rzetelnie swoją księgowość musisz śledzić przepisy prawa podatkowego, wysokość wymiaru składek oraz inne regulacje. Zastanów się czy masz na to czas?
 • Jeśli w Twojej firmie planowana będzie kontrola Urzędu Skarbowego lub ZUS może być ona przeprowadzona w siedzibie biura rachunkowego, a Ty nie będziesz tracił czasu i energii na tłumaczenie się przed urzędnikiem.
 • Czy nie lepiej ten czas wykorzystać na rozwój Twojej firmy, albo poświęcić go sobie lub rodzinie?

3. Oszczędność pieniędzy

 • Jeśli zamierzasz prowadzić samemu księgowość musisz liczyć się z kosztem zakupu sprzętu (komputer, drukarka), oprogramowania księgowego i podpisu elektronicznego celem elektronicznego wysyłania deklaracji. Jeśli zamierzasz prowadzić księgowość ręcznie, to pamiętaj, że jest to bardzo pracochłonne i kosztuje cię wiele cennego czasu – a przecież czas to pieniądz!
 • Brak kosztu zatrudnienia wykwalifikowanego księgowego, który prowadziłby księgowość w imieniu Twojej firmy. Zlecenie tych usług profesjonalnemu biuru księgowemu jest tańsze, a jakość usług jest często nawet wyższa.
 • Biuro rachunkowe nie weźmie zwolnienia i nie będziesz musiał zatrudniać nikogo na zastępstwo, pamiętaj płacisz za wykonanie usługi.
 • Kompleksowa obsługa księgowo-kadrowa wymagać mogłaby zatrudnienia kilku pracowników, tutaj te usługi świadczone są jako pakiet, co znacząco obniża ich koszt.
 • Pamiętaj, że usługi księgowe są kosztem Twojej firmy i mogą zostać odliczone celem zmniejszenia podatku dochodowego.
 • Jak powiedział kiedyś Robert KiyosakiNajkosztowniejsze są darmowe porady finansowe, których udzielają przyjaciele i ubodzy krewni” - pamiętaj, że popełnienie błędów może cię dużo kosztować, często bowiem wysokość kar jest bardzo dotkliwa.

4. Wygoda

 • Korzystając z usług biura rachunkowego przekazujesz wymagane dokumenty, a My zajmujemy się resztą.
 • Jeśli korzystasz z usług kadrowych – przygotujemy Tobie umowę o nawiązaniu stosunku pracy (umowę o prace, umowę zlecenie lub o dzieło), zgłosimy pracownika do ubezpieczenia, wypełnimy deklaracje podatkowe i ubezpieczeniowe, będziemy zgłaszać zwolnienia do ZUS-u, przygotujemy listę płac. Ty zobowiązany jesteś tylko informować nas o zmianach u pracowników i przekazywać wymaganą dokumentację.
 • Dostarczanie dokumentów może odbywać się w wygodny dla Ciebie sposób – osobiście albo pocztą, albo e-mailem.
 • Jeśli masz pytania wątpliwości możesz do nas zadzwonić udzielimy Tobie odpowiedzi i pomożemy w formalnościach. W razie skomplikowanych problemów wystąpimy o interpretację do biura informacji podatkowej. Przekażemy Ci odpowiedź w sposób przystępny i zrozumiały.

Teraz już wiesz jakie są plusy korzystania z usług księgowych profesjonalnego biura rachunkowego. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do skontaktowanie się z nami - Biuro Rachunkowe MERY w Gdańsku

 

Ty sam decydujesz jak zarządzasz swoim czasem!, czy wolisz go porzystkować na układanie dokumentów i prowadzenie księgowości, czy wolisz poświęcić go rozwojowi biznesu i swojej rodzinie...   Kompleksowa obsługa księgowa to swoisty parasol ochronny dla twoich interesów. Pozwoli on Tobie osiągnąć sukces. 

Ty sam decydujesz jak zarządzasz swoim czasem! Mówią "czas to pieniądz", ale także szczęście i równowaga w rodzinie. 

  Kompleksowa obsługa księgowa to swoisty parasol ochronny dla twoich interesów. Pozwoli on Tobie osiągnąć sukces.
O FIRMIE - dział poświęcony najważniejszym informacją o Biurze Rachunkowym MERY